یکی از راه های استفاده صحیح سیستم حرارتی گرمایش از کف که با انتقال حرارت به صورت تابشی سهم زیادی در فرایند گرمایشی دارد،در مقایسه با سایر سیستم های حرارتی نه تنها باعث صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژیمی شود،بلکه در ایجاد رفاه و آسایش ساکنان نیز بسیار موثر است.

به طور کلی سه نوع روش گرمایش از کف وجود دارد:

1- گرمایش با هوای گرم

2- گرمایش با جریان الکتریسیته

3- گرمایش با آب گرم

به دلیل اینکه هوا نمی تواند گرمای زیادی را در خود حفظ کند،روش هوای گرم در موارد مسکونی چندان به صرفه نیست.

روش الکتریکی نیز زمانی مناسب است که قیمت انرژی الکتریکی (برق) کم باشد. بنابراین در مقایسه با دو روش دیگر،سیستم گرمایش با آب گرم به دلیل مقرون به صرفه بودن سال هاست که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر مزایای گرمایش از کف که امروزه بسیار مورد توجه واقع شده، تامین آسایش ساکنین فضاست، به طوری که آسایش و راحتی فرد در محل سکونتش بدون هیچ محدودیتی فراهم شود. در این روش درواقع بدن تان به گونه ای گرم می شود که در هنگام استراحت هیچ هوای گرمی استنشاق نمی کنید و تنفس تان بسیار ملایمصورت می گیرد، علاوه بر آن همه اعضای بدن شما به خصوص پا که بیشترین فاصله را با قلب دارد،همیشه گرم خواهد ماند.

در گرمایش با رادیاتور یا بخاری، دمای قسمت پایین اتاق سردتر از بالای آن می شود و این حالت برای کودکان نامناسب خواهد بود. سیستم گرمایش از کف برخلاف رادیاتور که هوا را خشک می کند،به حفظ رطوبت در حد تعادل هم کمک می کند.

از آنجا که در سیستم گرمایش از کف،جریان هوا به آرامی از پایین به بالا است،بنابراین دیوارها با غباز سیاه نمی شوندو در ضمن محیط به دور از هرگونه محرک آلرژیک باقی می ماند.

استفاده از این سیستم گرمایشی در مکان هایی که کف خیس و مرطوبی دارند، بسیار مناسب است و باعث خشک شدن کف می شود . گرمای حاصل از این سیستم گرمایشی و خشک بودن همیشگی ساختمان،رشد وتکثیر حشرات موزی را در کف و دیوارها متوقف می کند.

این سیستم گرمایشی هیچ محدودیتی برای انتخاب کفپوش برای شما ایجاد نمی کند، می توانید از همه نوع مصالح مانند سنگ ، سرامیک،کاشی،پارکت چوب و فرش نیز استفاده کنید بدون اینکه تاثیری در گرمای مطلوب محیط بگذارد.

از این روش علاوه بر استفاده در فضاهای سرپوشیده،برای ذوب یخ با برف موجود در پیاده روها،لنگرگاه های بارگیری،جاده ها،ورودی ساختمان ها و بیمارستان ها،باند فرود هواپیما وزمین های ورزشی از جمله زمین فوتبال وغیره نیز استفاده می شود.

سیستم های گرمایش از کف مانند سیستم رادیاتور،قابلیت اتصال به انواع تامین کننده های حرارتی از قبیل پکیج و موتور خانه را داشته و امکان استفاده گسترده تر از این سیستم برای ساختمان های مختلف به خصوص منازل مسکونی در اقلیم های مختلف را وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...