پکیج

در گذشته برای سیستم گرمایش ساختمان ها از موتورخانه ها استفاده می شد اما این موتورخانه ها مشکلاتی نیز داشتند. از جمله مشکلات موتورخانه ها می توان به هزینه بالا برای راه اندازی، ایجاد سر و صدا، اشغال فضای زیاد، اتلاف انرژی و … اشاره کرد. امروزه پکیج ها جایگزین این موتورخانه ها شده اند که مزایای زیادی را دارا می باشند. در واقع پکیج ابزار و دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز برای مصارف خانگی را تامین می نماید و در فصول سرد سال می تواند آب گرم مورد نیاز رادیتورها را نیز تامین نماید.

پکیج ها دارای دو نوع دیواری و ایستاده می باشند. نوع دیواری پکیج رایج تر می باشد زیرا فضای کمتری را اشغال می نماید و به راحتی قابلیت نصب بر روی دیوار را دارد. این مزیت پکیج دیواری موجب شده تا در خانه های با متراژ پایین بهترین کارایی را داشته باشد. نحوه استفاده از پکیج ها بسیار راحت است و در صورت بروز خرابی در آن ها به آسانی قابل تعمیر می باشند که در مقایسه با تعمیرات موتورخانه ها کم هزینه تر نیز می باشند. لطفا تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا شما را هر چه بیشتر با مزایای پکیج ها آشنا سازیم.

نحوه عملکرد پکیج چگونه است؟

پکیج ها دارای دو حالت تابستانه و زمستانه هستند. زمانی که تنظیمات بر روی حالت تابستانه قرار داشته باشد، پکیج تنها زمانی روشن می شود که نیاز به آب گرم وجود داشته باشد. این اتفاق به صورت اتوماتیک و با باز کردن شیر آب گرم اتفاق می افتد. در واقع زمانی که شیر آب گرم باز می شود سنسور فشار فعال شده و مشعل را روشن می نماید و پس از بستن شیر آب گرم مشعل دوباره خاموش می شود.

زمانی که تنظیمات بر روی حالت زمستانه قرار داشته باشد، پکیج علاوه بر تامین آب گرم مصرفی در خانه، باید آب گرم مورد نیاز برای سیستم گرمایشی مانند رادیاتورها را نیز تامین نماید. در این حالت اولویت با آب گرم مصرفی می باشد. زمانی که شیر آب گرم باز می شود، سنسور مدار رادیاتور را تازمانی که شیر آب گرم باز است، قطع می نماید. آب گرم پس از گردش در رادیاتورها دوباره به سیستم گرمایش باز می گردد و در صورت کاهش دمای آب دوباره پکیج شروع به کار می کند.

مزایای پکیج

پکیج ها راهکار بسیار مناسبی برای تامین آب گرم مصرفی در منازل می باشند و مزایای زیادی به همراه دارند. در ادامه به ذکر چند مورد از مزایای پکیج ها می پردازیم.

  • مصرف سوخت در این دستگاه ها نسبت به بازدهی مناسبی که دارند، ناچیز می باشد.
  • در صورت بروز خرابی، هزینه تعمیر و نگهداری پکیج ها نسبت به سایر سیستم های گرمایش مرکزی بسیار کمتر است و در زمان کوتاهی امکان تعمیر دارند.
  • پکیج ها نسبت به سایر سیستم های گرمایشی از لحاظ هزینه نصب و اجرا ارزان تر می باشند.
  • پکیج ها نسبت به سایر سیستم های گرمایشی فضای کمتری را اشغال می نمایند و از وزن پایین تری نیز برخوردارند.
  • این دستگاه ها دارای تنظیمات تابستانه و زمستانه می باشند که به میزان قابل توجهی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
  • دستگاه های پکیج در هنگام عملکرد خود صدای بسیار کمی ایجاد می کنند و باعث سلب آسایش در خانه نمی شوند.
  • پکیج ها از سنسورهای مختلفی برای افزایش ایمنی استفاده می نمایند و به راحتی می توان به وسیله کد خطای نمایش داده شده به ایراد دستگاه پی برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...